• Naše škola je připojena k eduroamu

   • Federace eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola/instituce se do projektu zapojila v roce 2020. Byl tak učiněn další krok ke zvýšení kvality zajištění studia a prestiže instituce.

     

    Jeden účet. Kdekoliv.

    Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská (zřizující) organizace.

     Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming.

     Služba je pro všechny účastníky zdarma.

     

    Aktivace eduroam účtu

    V eduroamu se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí - samotného uživatelského jména a realmu. Za uživatelské jméno, na něž jste zvyklí z ostatních systémů školy/instituce, budete v rámci roamingu přidávat znak @ a realm zsosecka.cz. Než budete moci roaming využívat, budete si také muset nastavit eduroam heslo.

     

    Nastavení uživatelských zařízení pro připojení k eduroamu

    Pro bezpečné připojení k eduroamu nestačí jen zadat jméno a heslo. Musíte si nastavit i kontrolu certifikátů, nejsnazší je to učinit pomocí eduroam CAT, viz dokumentace na eduroam.cz.

     

    Pro ruční nastavení budete potřebovat následující informace:

    • název sítě (SSID): eduroam
    • protokol připojení: 802.1x
    • zabezpečení a šifrování: WPA2/AES
    • ověřování: PEAP (alternativně TTLS)
    • vnitřní autentizační protokol: MS-CHAPv2
    • jméno RADIUS serveru: mail.zsosecka.cz
    • IP adresa je přidělována automaticky prostřednictvím protokolu DHCP

     

    Pokryté prostory

    eduroam je vysílán v areálu celé školy. Přístup do areálu školy je umožněn v pracovní dny v časech od 7:00 do 16:00 od 1.9. do 31.6. mimo státem uznané prázdniny pro základní školy a dny pracovního volna. 

     

    Filtrování provozu

    Provoz žáků školy je filtrován v souladu se zákony ČR.

     

    Podpora

    Uživatelé naší školy se mohou obracet na email reditel@zsosecka.cz a nebo telefon +420 581 292 022.

    Návštěvníci s eduroam účtem by měli podporu hledat primárně ve své domovské instituce, tedy té, která jim poskytla účet.