• PF 2019
     • PF 2019

     • Všem žákům, rodičům a příznivcům školy přejeme - příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku.

      Kolektiv ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315

    • Koledy ,,na schodech"
     • Koledy ,,na schodech"

     • Jsme spolu rádi !

      Po roce Vánoce děti i učitelé přivítali tradičním koledováním ,,na schodech“. Svatá trojice, prskavky, zvonkohra – to vše k tomu patří. Kouzlu koled podlehli všichni a společně si zazpívali naše krásné lidové koledy.

      Zase za rok si určitě nikdo nenechá ujít tuto příjemnou záležitost.

       

    • Školní kolo Olympiády v německém jazyce
     • Školní kolo Olympiády v německém jazyce

     • 18. 12. 2018

       

      Vybraní žáci 8. a 9. tříd se zúčastnili školního kola Olympiády v německém jazyce, která se skládala z písemného testu, vyprávění na vybrané téma a krátkého rozhovoru se spolužákem.

       

      Soutěžící se umístili takto:

       

      1. místo – Josef Zámorský, 9.A, 46,5 bodů
      2. místo – Michaela Škanderová, 9.A, 43 bodů
      3. místo – Klára Krejzová, 9.A, 42,5 bodů

       

      1. místo – Natálie Rýznarová, 8.B, 42 bodů
      2. místo – Alena Horáková, 8. A, 38 bodů
      3. místo – Valerie Škopová, 8.A, 37,5 bodů
      4. místo – Michaela Petrášová, 9.A, 37 bodů
      5. místo  - Jitka Marcoňová, 8.B, 32,5 bodů
    • Beseda s Dominikem Haškem
     • Beseda s Dominikem Haškem

     • V pátek 7. 12. 2018 přivítalo gymnastické centrum ZŠ Osecké 315 brankářskou hokejovou legendu Dominika Haška.

         Toto příjemné setkání bylo určeno nejen žákům školy, ale i zájemcům z řad veřejnosti, prostě všem, kteří obdivují velmi úspěšnou kariéru ,,Dominátora“.  Dominik Hašek zavzpomínal na svoje začátky v Pardubicích i na působení v národním týmu a NHL. Fenomenální brankář trpělivě odpovídal na otázky malých i větších, ať se týkaly tréninků, zápasů, života v Americe nebo koníčků. Velkou radost udělaly besedujícím závěrečné focení a autogramiáda. Stejně jako nezapomenutelný podpis na ledové ploše zanechal Dominik Hašek podpis na zdi u gymnastického centra určené pro autogramy zajímavých hostů a na dresu bývalého hokejisty – pana ředitele.

          Snad si hokejová legenda na naši školu vzpomene při ochutnávání lipnických Andělských pralinek s obrázkem školy, které obdržel spolu s dalšími regionálními produkty jako poděkování za mile strávené odpoledne.

      Libuše Procházková

    • Charitativní akce
     • Charitativní akce

     • Vánoční čas je doba, kterou chceme strávit v kruhu svých bližních, v pohodě a ve zdraví. Ne všichni však berou svoje zdraví jako samozřejmost. Patří mezi ně například vážně nemocné děti s onkologickými onemocněními či s takzvanou nemocí motýlích křídel, kdy se na kůži při jakékoli mechanické zátěži vytváří puchýře a odřeniny.

      Žáci a učitelé  naší školy na tyto nemocné děti nezapomínají a zúčastnili se v letošním školním roce hned dvou charitativních akcí.

       Začátkem prosince jsme se zapojili do charitativní akce sdružení Šance Olomouc – Vánoční hvězda pomáhá nemocným dětem. Letos se tato akce pořádá již 21. rokem. Výtěžek bude věnován Hemato – onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

      Každý, kdo si hvězdu zakoupil (prodáno bylo 168 hvězd), přispěl na humanizaci nemocničního prostředí, zajištění zdravotnických pomůcek, sociální a další pomoc dětským pacientům a jejich rodinám, organizaci ozdravných pobytů pacientů atd.

      V těchto dnech jsme zase nákupem dárkových předmětů přispěli na zdravotní pomůcky, ozdravné pobyty a rehabilitace nemocným dětem prostřednictvím organizace Život dětem o.p.s. Koupí magnetky, náramku, balíčku  kávy  či reflexního přívěsku jsme mohli pomoci potřebným a ještě potěšit pod stromečkem své nejbližší.

      Všem, kdo tyto akce podpořil, patří upřímné poděkování..