• Komentovaná prohlídka města Lipník n. B.
     • Komentovaná prohlídka města Lipník n. B.

     • Ve čtvrtek 24. 9. a pátek 25. 9. se třeťáci prošli naším krásným kovářským městem s paní průvodkyní z informačního centra. Viděli a slyšeli spoustu zajímavostí o synagoze, náměstí a zvonici. Největší úspěch měl hodinový stroj a zvony, hlavně ten největší zvon Michal vážící 5 000 Kg. Nechyběl ani obdiv kovářského umění, které zdobí náměstí.
      Děkujeme Turistickému informačnímu centru za poučný a krásný pohled na naše město.
                                                                                                                                         M. Světnická, A. Lukačovičová

    • Už jsme čtenáři
     • Už jsme čtenáři

     • Dne 23. 9. se žáci 2. A a 2. B zúčastnili v nádvoří Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou slavnostního pasování. Patronem naší školy se stal pan místostarosta Ondřej Vlček, který každého žáka oficiálně pasoval na čtenáře. Na této události se podílela královna Knihovna, lipová víla Tilinka a vodník Kašňák, od kterých žáci dostali upomínkové dárky v podobě knížky a odznaku „Už jsem čtenář“. Děti také slíbily, že budou všechny knížky opatrovat a hezky s nimi zacházet. Následně proběhlo vyhodnocení soutěže ve sběru vagónků, kterou z 2. A vyhrál Péťa Čech a z 2.B Kubík Netopil. Výhercům srdečně blahopřejeme. Mockrát děkujeme Městské knihovně za neobyčejný zážitek a příjemně strávené ráno.

      Mgr. Monika Rytířová, Mgr. Jana Horalíková

    • Turnaj O přeborníka školy v badmintonu
     • Turnaj O přeborníka školy v badmintonu

     • Dne 16. 9. 2020 se uskutečnil turnaj O přeborníka školy v badmintonu – dvouher. Tento turnaj uspořádala naše škola ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315. Do turnaje se přihlásilo celkem 26 žáků. Hrálo se systémem vyřazovacího „pavouka“ ve dvou věkových kategoriích:

        I. kategorie – 1. - 5. ročník

       II. kategorie – 6. - 9. ročník

      V I. kategorii se umístil na 3. místě J. Šatánek ze třídy 5. A, na druhém místě skončil F. Šuver z 5. B a 1. místo vybojoval A. Vyhlídka z 5. A.

      Ve II. kategorii získal 3. místo O. Kalivoda, 2. místo obsadil D. Dohnal, oba ze třídy 9. A a celkovým vítězem se stal po dramatickém boji J. Macháček z 9. B. Většina zápasů měla kvalitní úroveň, nechyběla bojovnost a houževnatost. Všechna utkání byla odehrána v duchu fair play. Výherci byli odměněni diplomy, medailemi a krásnými poháry.

      Poděkování patří ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315, Městu Lipníku nad Bečvou, které nám prostřednictvím grantu turnaj zafinancovalo a všem žákům a kolegům, kteří se na organizaci turnaje podíleli.

      Mgr. Pavel Rytíř

    • Turnaj ve stolním tenise
     • Turnaj ve stolním tenise

     • Dne 15. 9. 2020 uspořádala naše škola ZŠ  Lipník nad Bečvou, Osecká 315 turnaj ve stolním tenise – dvouher. Na turnaj se přihlásilo celkem 32 žáků. Turnaj byl hrán systémem základních skupin a vyřazovacího „pavouka“ ve dvou věkových kategoriích:

        I. kategorie – 1.- 5. ročník

       II. kategorie – 6.- 9. ročník

       

      V I. kategorii se umístil na 3. místě A. Vyhlídka ze třídy 5. A, na druhém místě skončil D. Přikryl a 1. místo vybojoval T. Haluška, oba ze třídy 4. A.

      Ve II. kategorii získal 3. místo R. Bortl z 8. A, 2. místo obsadil Š. Koláček z 9. A a vítězem se stal F. Přikryl ze 7. A. Nejlepší hráči byli odměněni prostřednictvím pana místostarosty Mgr. Ondřeje Vlčka taškami s upomínkovými předměty, diplomy, medailemi a poháry.

       

      Velký dík patří Městu Lipníku nad Bečvou, statutárnímu orgánu, které nám umožnilo prostřednictvím grantu tento turnaj zafinancovat, ZŠ Lipník nad Bečvou,Osecká 315, panu J. Frankovičovi, jakožto hlavnímu rozhodčímu,  TJ Sokolu Jezernice za zapůjčení pingpongových stolů a všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli.

      Mgr. Pavel Rytíř

    • Nařízení MZ
     • Nařízení MZ

     • Vážení rodiče,
      dle mimořádného opatření MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ od čtvrtka 10. 9. 2020 budou povinné roušky ve všech společných vnitřních prostorách škol a školských zařízení v celé České republice. 
      Prosím přibalte zítra ráno Vašim dětem dvě roušky. Velmi si vážíme toho, že toto nařízení budete respektovat a snažit se vše společnými silami zvládnout. 
      Děkujeme za ochotu i pochopení.
      Lukáš Rejzek

    • Sportovně turistický kurz
     • Sportovně turistický kurz

     • Pátek - předpokládaný příjezd ke škole okolo 12:30 hod.

      Čtvrtek - zdravíme z kurzu. Heslo dnešního dne: Kdo si hraje a soutěží, nezlobí. Máme se výborně a nechce se nám domů.

      Středa - táborové aktivity jsou v plném proudu, počasí nám stále přeje. Na oběd budou sladké knedlíky, doplníme energii, kterou jsme vydali při orientačním závodě. Užili jsme si to a večer nás čeká opékání špekáčků, odcházíme chystat dřevo na ohniště.

      Úterý - dnes jsme soutěžili, běhali po lese a při večerní hře se i trochu báli.

      Pondělí - ráno šesté třídy vyrazily na kurz, kde budou sportovat, seznamovat se a bavit se. Kurz začal výstupem na Hostýn. Sluníčko svítí a nálada je výborná.

    • Slavnostní zahájení v prvních třídách
     • Slavnostní zahájení v prvních třídách

     • 1. září bylo venku deštivo, ale v naší škole vládla pohodová atmosféra. Prvňáčci s úsměvem na tváři, s aktovkou na zádech a v doprovodu svých blízkých, statečně vykračovali ke svým prvním třídám. Tam na ně čekaly jejich paní učitelky, které pro ně krásně vyzdobily třídy a nachystaly dárečky. Pozdravit nové žáčky přišel i pan ředitel s paní zástupkyní. Všichni si moc přejeme, aby prvňáčkům jejich úsměv vydržel nejméně po celý školní rok.

                                                                        Zuzana Kovářová, Milena Králová