• Halloween ve škole
     • Halloween ve škole

     • Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. 

      Svátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

      Ve škole jsme se o Halloweenu učili hlavně v angličtině a vše co jsme se dozvěděli, jsme si celé dopoledne formou her, pracovních listů a oblečků vyzkoušeli.

      Byl to bezva ,,strašidelný“den.

    • Podzimní akce žákovské samosprávy Co na to škola?
     • Podzimní akce žákovské samosprávy Co na to škola?

     • Úterní dopoledne před podzimními prázdninami si žáci druhého stupně zpříjemnili soutěží
      Áček proti Béčkům Co na to škola? S nápadem na uspořádání soutěže přišly Eliška
      Hbermannová, Eliška Plachká, Sára Sedláčková a Marie Plachká z 8. B. Holky vymyslely otázky
      a hlavně sepsaly odpovědi velkého vzorku žáků školy, které se pak staly těmi správnými
      odpověďmi. I když je soutěž hodně založená na náhodě, áčkaři i béčkaři prokázali, že mají
      bohatou fantazii i slovní zásobu. Mezi nejzáludnější otázky patřily například: Co může lékař
      vytáhnout z pacienta? Co nikdy nechybí doma v lednici? nebo Kde můžete vidět lidi
      s mokrými vlasy? Nechyběly ani otázky šité na míru přímo spolužákům: Jakou svačinu
      nejčastěji nosí děti do školy? či Jaký je nejméně oblíbený předmět?

      Nejvíce bodů z celé školy
      získalo družstvo třídy 7. A - Plešouni, ale sladkou odměnu za námahu si odnesli všichni
      soutěžící.

      Děkujeme za skvělý nápad a už teď se můžeme těšit na další akci žákovské
      samosprávy, kterou bude listopadový Černobílý den.

    • Dýňodlabání
     • Dýňodlabání

     • ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315 uspořádala v týdnu od 17.10. – 25.10. 2022 soutěž o nejkrásnější vydlabanou dýni.

      Žáci soutěžili ve dvou kategoriích.

      V I. kategorii – dýně vydlabané doma, se umístil na 3. místě Dominik Špunar z 2.B, 2. místo obsadil Jakub Grygar z 1.A a vítězkou se stala Elen Loučková ze třídy 2.A.

      Ve II. kategorii – dýně vydlabané ve škole, skončili na 3. místě Jakub Netopil a Patrik Simon ze 4.B, 2. místo získaly dívky Michaela Loučková a Tereza Dobrotková z 5.A a vítěznou „dlabačkou“ se stala Eliška Dujsíková ze třídy 4.A.

      Všichni úspěšní soutěžící byli odměněni diplomy, věcnými cenami, medailemi a poháry. Autorka nejkrásnější dýně bez rozdílu kategorií - Elen Loučková, obdržela pro svoji třídu překrásný dort. Nejhezčí soutěžní dýně zkrášlí naše náměstí.

       Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se už na další soutěž v dlabání dýní. Velký dík patří také Městu Lipníku nad Bečvou, jakožto statutárnímu orgánu, které nám umožnilo prostřednictvím grantu tuto soutěž zafinancovat, ZŠ Lipník nad Bečvou,Osecká 315 a všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli.

    • Objev v sobě elektrikáře a IT technika
     • Objev v sobě elektrikáře a IT technika

     • SŠ elektrotechnická 25. 10. 2022 pořádala soutěž, které jsme se zúčastnili.

      Žáci z 8.  třídy v soutěži „IT technik“  vyzkoušeli teoretické znalosti z ICT techniky, programování a prakticky práci tvorby síťových kabelů.  

      Žáci z 9.  třídy si v soutěži „Elektrikář“ vyzkoušeli práci budoucích elektrikářů. Zapojování elektrokabeláže a elektrických rozvodných krabic, pájení elektrosoučástek na základovou desku.

      Mimo to museli prokázat určité znalosti z oboru elektrotechniky.

       

      V soutěži Objev v sobě „elektrikáře“ jsme získali jako škola  třetí místo.

      V soutěži jednotlivců Jiří Škařupa obsadil 6. místo a Tomáš Hradílek krásné 3. místo.

      Všichni žáci získali diplom a drobné dárky.

      Děkujeme klukům za reprezentaci školy.

       

    • Udělení ředitelského volna
     • Udělení ředitelského volna

     • Ředitel školy na základě ustanovení § 24 školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) uděluje 1 den ředitelského volna v termínu pátek 18. 11. 2022

      Důvodem pro udělení ředitelského volna jsou organizačně technické důvody.

       

      Školní družina bude na základě požadavků v provozu.

       

      Školní jídelna bude tento den v provozu.

       

    • Zájezd do Anglie
     • Zájezd do Anglie

     • Vážení rodiče,

      nabízíme žákům 2. stupně možnost vycestovat v tomto školním roce na poznávací zájezd do Anglie (města Londýn a Oxford). V případě zájmu nahlaste účast svého dítěte prostřednictvím zprávy na Edupage paní učitelce G. Zaoralové. Zájezd se uskuteční v případě, že se přihlásí min. počet 28 žáků. Hlásit se můžete do 31. 10. 2022. Poté budete vyrozuměni, zda se zájezd uskuteční. Níže naleznete bližší informace. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

      Termín konání: 21. června – 25. června 2023

      Cena: 7 990,- Kč + vstupné (přibližně 4 000,- Kč)

      Ubytování: v rodinách

      Druh stravy: plná penze

      Druh dopravy: autobus

      Program: viz příloha***

       

      V případě konání zájezdu bude potřeba uhradit první splátku ve výši 3 000 Kč do 15. listopadu 2022.

    • Spolek rodičů a přátel školy
     • Spolek rodičů a přátel školy

     • Vážení rodiče,

      dovolte mi, abych Vás oslovila jako nová předsedkyně Spolku rodičů a přátel školy (dále jen SRPŠ) při ZŠ Osecká 315. Jmenuji se Gabriela Němčáková, jsme rodilá Lipeňačka a na naši školu jsem kdysi sama jako dítě chodila. Nyní zde mám na druhém stupni svou dceru. Důležitost dobré spolupráce spolku rodičů a školy znám dobře i z druhé strany jako učitelka - sama působím na základní škole v Hranicích jako speciální pedagog. 

      Proto bych se společně s Vámi chtěla pokusit v rámci činnosti SRPŠ získat pro naše děti finanční prostředky, kterými bychom podpořili vzdělávání dětí nad finanční rámec školy a jejich další rozvoj i při volnočasových aktivitách, nebo například při reprezentaci naší školy a města v nejrůznějších soutěžích a olympiádách. Samozřejmostí by měl být i finanční příspěvek pro děti členů SRPŠ na nákladnější pobytové akce žáků - například školy v přírodě či lyžařské a jiné sportovně turistické kurzy. 

      Pro letošní školní rok byl radou SRPŠ odhlasován členský příspěvek na každé dítě navštěvující ZŠ Osecká 315 ve výši 200,- (prosíme o jeho úhradu do 15. 11. 2022 třídnímu učiteli). Tyto vybrané prostředky se budeme snažit navýšit například přípravou a prodejem občerstvení při akcích pořádaných školou - první příležitost pro společné setkání a navázání spolupráce budeme mít již v úterý 25. 10. 2022, kdy budou na školním dvoře probíhat Podzimní slavnosti. Všichni jste již nyní srdečně zváni. O dalších připravovaných akcích Vás budeme včas informovat. Stejně tak můžete sledovat během celého roku i transparentní využívání získaných prostředků - chtěli bychom nově všechny rodiče - členy přizvat k setkávání a k organizaci připravovaných akcí během celého školního roku.  

      Těším se na spolupráci. Věřím, že naše snaha bude i oboustrannou radostí při společně strávených chvílích pro podporu našich dětí. 

      S pozdravem 

      Ing. Mgr. et Mgr. Gabriela Němčáková      

    • Burza práce a vzdělání
     • Burza práce a vzdělání

     • 11. října jsme s 9.A navštívili prezenční výstavu nejvýznamnějších zaměstnavatelů Olomouckého kraje a spolupracujících středních škol. Dozvěděli jsme se, které firmy hledají zaměstnance, které profese budou žádané, jaké obory se vyplatí studovat. Deváťáci se zapojili do praktických úkolů, navštívili mobilní učebnu pro výuku elektroniky, robotiky a zábavnou formou soutěžili o ceny.

      Snad tyto akce přispějí žákům ke snadnějšímu rozhodování při výběru střední školy.

    • Lipenská koloběžka
     • Lipenská koloběžka

     • Za krásného, slunečného počasí se konaly závody v koloběhu na stadionu v Lipníku nad Bečvou. Soutěžilo se ve třech kategoriích: 3. ročník, 4.- 5. ročník a 6. -7. ročník.

       Naši školu reprezentovali z 5. třídy  Polívka, Matějíček, Loučková a Dobrotková a  v kategorii 6.-7. Mořkovský, Vyhlídka, Vígh, Jurečková, Tomková, Rýdlová, Němčáková, Koláčková, Stejskalová a Barošová. Do finálových jízd postoupili Polívka a Mořkovský, kteří se umístili na 4. a 6. místě. Z děvčat se do finále probojovala a nakonec skončila na 2., 3., 4. a 5. místě Jurečková, Tomková, Rýdlová a Němčáková. Ve štafetách se naši páťáci umístili na krásném 3. místě a štafeta ve složení Jurečková, Tomková Vígh a Mořkovský obsadila těsně vynikající 2. místo.

      Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci a skvělé výkony.

    • Beseda se spisovatelem
     • Beseda se spisovatelem

     • Šesté ročníky měly to štěstí účastnit se besedy se známým českým autorem knih pro děti Petrem Hugo Šlikem. Akce proběhla 6. 10. 2022 v rámci Týdne knihoven v Domečku Městské knihovny Lipníka nad Bečvou.

      Žáci se dozvěděli více o práci spisovatele a o konkrétních titulech přítomného autora. Pomocí četby či pracovního listu spisovatel přiblížil děj vybrané knihy, ke které vznikla i speciální píseň. Výklad doplňovaly otázky z řad mladých posluchačů, na některé čekala za odměnu záložka a ti, co byli dopředu připravení, obdrželi do svých knih spisovatelův podpis i s věnováním.

    • Beseda deváťáků na IPS ÚP Přerov
     • Beseda deváťáků na IPS ÚP Přerov

     • Ve čtvrtek 6. října se jeli deváťáci poradit do Informačního a poradenského střediska přerovského úřadu práce o dalším povolání. V první části besedy se dozvěděli, které jsou v současnosti nejžádanější profese a jaké vzdělání je pro ně potřebné. Druhá část besedy byla praktická, žáci si vybrali z velké nabídky středních škol v regionu informace o své zvolené škole. Zjistili, kolik uchazečů bylo přijato ke studiu v loňském školním roce a kolik jich plánuje škola přijmout v roce letošním. Tato beseda byla první z řady informačních besed o volbě povolání, následovat budou návštěvy burzy škol a dnů otevřených dveří. 

    • Minifotbal
     • Minifotbal

     • 6. 10. 2022 se konala v Hranicích soutěž v „minifotbalu“ základních škol, kde jsou naši žáci každoročními účastníky. I tento rok jsme vyrazili reprezentovat naši školu v dobré sportovní náladě. V prvním klání jsme soupeře přetlačili o jedinou branku a zaslouženě si z utkání připsali do tabulky plný počet bodů. V dalších dvou utkáních nás bohužel kvalitnější a sehranější soupeři přehráli a tak jsme bodově vyšli naprázdno. Turnaj jsme zakončili dobrým týmovým výkonem a za remízu si připsali do tabulky bod. V konečném součtu bodů, to tento rok na postup nevyšlo, ale to se pokusíme napravit v příštím roce. Žáci statečně a férově odehráli všechna utkání, za co jim patří zasloužená pochvala.  Turnaje se účastnili Žáci: David Simon, Martin Sedlák, Matyáš Dohnal, Mikuláš Hanák, Petr Budai, Alexandr Ondruška, Dan Peška, Štěpán Molin a Tomáš Hradílek.

    • Přespolní běh - Všechovice
     • Přespolní běh - Všechovice

     • V úterý 4. 10. 2022  jsme se se staršími i mladšími děvčaty účastnily běžecké soutěže v „Přespolním běhu „  v zablácených a promočených Všechovicích.  Mladší děvčata ve složení Poláková, Olejníková, Rýdlová, Stejskalová, Boucníková a Koláčková musela zdolat trať dlouhou 1800 m, starší dívky  ve složení Jenišová, Hradilová, Pikonská, Habermanová, Grammerová a Vočková zdolaly trať dlouhou 2300 m. Většina dívek běžela tak dlouhou trať poprvé v životě a i přesto se s ní popraly jak nejlépe mohly. Největšího úspěchu dosáhla Jolana Poláková, která ve své kategorii doběhla ze všech 76 závodnic první. V těsném závěsu za ní skončila Olejníková a Rýdlová. U starších dívek nejlépe dopadla Jenišová, potom Hradilová a Pikonská. Součtem časů v družstvu se nakonec mladší dívky  umístily na krásném 4. místě, starší obsadily  8.místo  z celkového počtu 12 družstev.

      Děvčatům moc děkujeme a přejeme další úspěchy .

      Lenka Schmidtová

    • Sportovně turistický kurz
     • Sportovně turistický kurz

     • Je to přesně týden, co se šesté ročníky vrátily ze sportovně turistického kurzu. Kurz započal již v pondělí 19. 9. ráno odjezdem z Lipníka nad Bečvou. Cíl byl jasný – Štramberk a jeho okolí. První den cesty nám České dráhy zajistily neplánovanou pauzu a zároveň prohlídku parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Přes zdržení jsme nakonec dorazili do Veřovic, odkud jsme se mohli již pěšky vydat směr Velký Javorník. Túra byla náročná a počasí nám také moc nepřálo, avšak pláštěnky a nové vrstvy oblečení vypomohly a my dosáhli vytoužené rozhledny a poté ještě vytouženější cesty zpět. Následné ubytování ve Štramberku proběhlo v radostném a příjemně unaveném duchu.

      Úterní program probíhal v našem rekreačním areálu. Žáci se rozdělili do 5 týmů a celé dopoledne soutěžili o nejlepší umístění. Po obědovém odpočinku se i příčinou nepříznivého počasí pokračovalo v herním duchu. Středeční den byl vyhrazen návštěvě samotného města Štramberk. Po dvou skupinách se žáci vystřídali v pekárně „U Káči“, kde se dozvěděli více o Štramberských uších a vykoupili snad celý obchod. Následně jsme absolvovali komentovanou prohlídku Minizoo Aqua Terra. Dobrovolníci byli svědky krmení vybraných plazů a někteří se s jedním dokonce hrdinně vyfotili. Vrcholem dne byla asi nejznámější štramberská památka – Trúba.

      Předposlední den kurzu jsme se vydali zpět do Štramberka, tentokráte se zaměřením na nejstarší dějiny. Naším cílem se stala jeskyně Šipka a k ní vytvořená naučná stezka. Týmy musely odhalit úkoly na přiložené mapě a zapsat správné odpovědi do pracovního listu. Po návratu do areálu a obědovém (zaslouženém) odpočinku na žáky čekala jedna z posledních soutěží plná vědomostních, ale i odvážných úkolů. Všechny týmy se soutěže účastnily víc než aktivně. Ovšem úplně poslední možností, jak získat pro svůj tým body, byla závěrečná dramatizace. Celotýdenní soutěžení nakonec vyhrál tým Avengerů.

      Po konci zdravého soupeření i deštivého počasí (konečně) jsme si společně mohli vychutnat večerní pohodové posezení u táboráku. Nechybělo hraní na kytaru, zpívání a také samozřejmě opékání špekáčků. Závěrem večera byla žáky tolik skloňovaná stezka odvahy. Ráno už nás čekalo kromě snídaně jen balení a návrat do Lipníka nad Bečvou.