• Lovci kachen na ZŠ Osecká 315 (záznam přednášky)
     • Lovci kachen na ZŠ Osecká 315 (záznam přednášky)

     • Dezinformace, hoaxy a konspirační teorie, které se týkají epidemie onemocnění covid-19, jeho léčby či očkování, si bere na paškál iniciativa lékařů, vědců a studentů Univerzity Palackého nazvaná Lovci kachen. Na sociálních sítích uvádí ve spolupráci s dalšími odborníky nepravdivé informace na pravou míru a prostřednictvím přednášek pak informuje širokou veřejnost. Jedné z těchto online přednášek se měli možnost zúčastnit také žáci 9. ročníku  ZŠ Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315.

      Vzhledem k tomu, že současnou epidemii doprovází sled různých nepřesných či nepravdivých informací, rozhodli jsme se uskutečnit v úterý 16. dubna v elektronickém prostředí ZŠ Osecká 315  na toto téma přednášku. Měla za cíl seznámit žáky s iniciativou Lovci kachen a s tematikou hoaxů a konspiračních teorií, které nás ve spojení s nemocí covid-19 obklopují.


      Přednáška nebyla určena pouze žákům školy, ale účastnili se jí také pedagogové a volně příchozí. Celkem se na přednášce potkalo 80 lidí z různých míst. Pokud bychom mohli na dnešní elektronické době hledat něco pozitivního, tak právě toto.


      V první části přednášky představil prof. MUDr. Vít Procházka, Ph.D. z FNOL iniciativu Lovci kachen, seznámil posluchače s jejím hlavním posláním, pohovořil také o stavu našeho zdravotnictví v době pandemie a vysvětlil  princip fungování vakcín.


      V další části přednášky se dezinformacím a hoaxům obecně věnoval  Mgr. Dominik Voráč z Pedagogické fakulty UP. Krátký test na začátek nás přinutil přemýšlet o zajímavých věcech jak z historie, tak i přírodních věd.  Dozvěděli jsme se ale také, že  přísloví “Stokrát opakovaná lež se stává pravdou” je tak trochu pravdivé. 
      Nutit nás přemýšlet, to je to, co mělo z přednášky pana Mgr. Voráče vyplynout především. 


      Všichni ve škole doufáme, že tato přednáška nás bude nutit přemýšlet o informacích, které se k nám prostřednictvím médií dostávají, nezůstaneme u pouhého čtení titulků a vytváření rychlých soudů.

      Pokud byste měli zájem přednášku zhlédnou, zde najdete její záznam.

      Lukáš Rejzek

    • Lovci kachen
     • Lovci kachen

     • Jsme moc rádi, že vám můžeme představit projekt Lovci kachen.

      Hoaxy a desinformace ohledně nemoci Covid 19 se nezadržitelně šíří online prostředím.

      Chcete se i vy v této těžké době orientovat v informacích?

      Pokud Ano, příjměte naše pozvání na online konferenci s odborníky z UP v Olomouci.

       

      Úterý 23. 3. 2021 v 13:00 hod.

       

      Odkaz pro konferenci:

      https://cesnet.zoom.us/j/96418604477?pwd=alplRlZDNDdUa1NjRkd2VUJycnJ4Zz09

      Heslo: lovci

       

       

       

    • Ponožková výzva
     • Ponožková výzva

     •  21. březen je Světovým dnem Downova syndromu. Pro rozšíření povědomí, že každý z nás je jedinečný, se právě v tento den nosí každá ponožka jiná. Na ZŠ Osecké se sešlo přes 80 fotek od dětí, žáků, rodičů a učitelů. Děkujeme za to!

     • Pověřená škola - informace pro rodiče

     • Vážení rodiče - zaměstnanci krizové infrastruktury, dle rozhodnutí hejtmana Olomouckého kraje o vykonávání péče o děti a mládež za nouzového stavu budeme od 15. 3. vykonávat činnost pověřené školy pro děti ve věku 6-10 let. 

      Veškeré informace včetně přihlášky najdete pod článkem v jednotlivých dokumentech.

      V případě dotazů jsem Vám k dispozici na čísle 581 292 021 nebo na mailu reditel@zsoecka.cz. S pozdravem, Mgr. Lukáš Rejzek, ředitel školy

    • Kroužek Arduina
     • Kroužek Arduina

     • Naše škola v rámci projektu IKAP II spolupracuje se SŠE v Lipníku nad Bečvou.

      Cílem spolupráce je v našich žácích probudit a povzbudit zájem o moderní technologie.

      Při té příležitosti si odborní na IT ze SŠE připravili pro naše žáky sérii seminářů a praktických kroužku.

      Ze spolupráce máme velkou radost a těšíme se na první praktický kroužek, který se uskuteční 18.3. pro vybrané žáky.

      Tématem bude Programování Arduino

      https://www.arduino.cc

      #IKAPII. #spoluprace #IT #technologie #arduino #workshop #zaci #lipniknadbecvou

      @sselipnik

    • Soutěž NAŠÍ PŘÍRODOU
     • Soutěž NAŠÍ PŘÍRODOU

     • Tadeáše a Teodora Zverbíka, Pavlínu Vočkovovou ze 7.A, Karolínu Kulhánkovou ze 6.A., Michaelu Matouškovou, Zdeňka Omastu a Andreu Netopilovou z 8.A a Natálii Škanderovou z 8.B jsme nemuseli přemlouvat k soutěžení ani při distanční výuce.

      Těchto 8 žáků reprezentovalo 24. 2. naši školu v soutěži Naší přírodou, která proběhla, jak už jsme si v  době covidové zvykli, online formou. Poctivá příprava se jim vyplatila. Pět z nich postoupilo do finále soutěže, které se bude konat 21.4. opět online. Největší pochvalu a náš dík si zaslouží Michaela Matoušková Pavlína Vočková, které obsadily 1. místo ve svých kategoriích a Natálie Škanderová, která získala ve své kategorii bronz. Gratulujeme!

      Mgr. Martina Suchánková