• Pomalu se blíží konec školního roku.....
     • Pomalu se blíží konec školního roku.....

     • Dnes jsme se loučili zpíváním ,,na schodech" se školním rokem 2018/2019. Zpěvem jsme přivítali i prázdniny, na které se už všichni těší.

    • Schůzka rodičů budoucích prvňáčků
     • Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

     • Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

      dne 26.8.2019 v 16:00 se uskuteční krátká konzultační schůzka, na které bychom Vám rádi sdělili informace týkající se organizace výuky v 1. třídách ještě před nástupem do školy. 

      Věříme, že takto se z prvního školního dne Vašeho dítěte stane klidný a příjemný zážitek.

      LR

    • Osvětim - společná exkurze tří lipenských škol
     • Osvětim - společná exkurze tří lipenských škol

     • Žáci tří lipenských škol – ZŠ Osecké 315, ZŠ Hranické a Gymnázia v Lipníku nad Bečvou se 20. června společně vypravili na jednodenní poznávací exkurzi k našim severním sousedům. Cílem bylo seznámení se s historickými památkami bývalého hlavní města polského království Krakova a prohlídka koncentračního tábora v Osvětimi.

      Procházka ranním slunečným Krakovem všechny potěšila. Žáci si prohlédli zámek Wawel, přešli po Královské cestě na Hlavní náměstí, kde se nachází bývalá tržnice se suknem – Sukenice, z věže Mariánského kostela si poslechli tradiční královský hejnal, melodii hranou trubačem každou celou hodinu do všech čtyř světových stran. Jelikož tento den slaví věřící církevní svátek Boží tělo, konalo se v ulicích Krakova ohromné procesí a na nádvoří Wawelu bohoslužba pod širým nebem.

      Po krátkém osobním volnu přejely autobusy se žáky do Osvětimi, kde následovala asi tříhodinová komentovaná prohlídka rozsáhlého areálu Auschwitz a Auschwitz – Birkenau v českém a slovenském jazyce. Po průchodu branou pod známým nápisem Arbeit macht frei všechny přepadl pocit smutku. Prohlídka budov s vystavenými fotografiemi a dochovanými předměty pak vyvolala pocit vzteku, že něco takového bylo vůbec možné. Zážitky z obou částí koncentračního tábora nevyprchaly ze žáků ani po příjezdu domů, debatovat o nich potřebovali i následující den ve vyučovacích hodinách.

      Všichni se shodli, že návštěva tohoto místa je pro děti a mládež velmi přínosná a na hrůzy spáchané během válek se nesmí nikdy zapomenout.

                                                                                             Libuše Procházková

    • T - Mobile Olympijský běh
     • T - Mobile Olympijský běh

     • Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

      Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

       Naši žáci se všichni takového běhu zúčastnili 19. 6. 2019 v lesoparku u Bečvy.

      Olympijský den byl tou nejlepší příležitostí, abychom rozhýbali celou školu.

       Radost z pohybu, chování v rámci fair play, kamarádství, vzájemný respekt a překonání sám sebe jsou hlavní olympijské hodnoty, které je dobré uznávat, ctít a respektovat.

      Děkujeme Technickým službám města Lipník nad Bečvou, že nám připravili prostor pro náš běh.

                                                                                                                Denisa Koláčková

    • Besídka sborového zpěvu
     • Besídka sborového zpěvu

     • Teče voda, teče…. Vlaštovko, leť…. Ta naše písnička česká…. a mnoho dalších písniček jste mohli zaslechnout v úterý 18. 6. odpoledne, pokud jste procházeli chodbami prvního stupně naší školy. Konala se zde besídka dětí, které od září navštěvovaly sborový zpěv. Jsou to děti z druhých, třetích a čtvrtých tříd, které si pro své rodiče a pozvané hosty přichystaly pásmo deseti písniček, které zvládly na výbornou. Po vystoupení si proto každý zasloužil nejen pochvalu, ale i sladkou odměnu.

       Děkujeme všem účinkujícím za úžasný zážitek a také děkujeme paní Plaché za pořízení videa.

      Zuzana Kovářová

    • UPOZORNĚNÍ
     • UPOZORNĚNÍ

     • Odhlášky obědů na měsíc červen 2019 se berou pouze do středy 26. června do 8. 00 hodin.

    • Ukázková hodina aneb AHOJ, 1. TŘÍDO!
     • Ukázková hodina aneb AHOJ, 1. TŘÍDO!

     • Ve čtvrtek 13. 6. 2019 byl pro nás, prvňáčky, velký den.

      Přišli se na nás do školy podívat rodiče, babičky a dědečkové, abychom jim ukázali, co jsme se ve škole za první rok naučili.

      I přes velké horko a odpolední hodinu jsme se snažili pracovat s plným nasazením. Předvedli jsme, jak pracujeme v hodinách českého jazyka, matematiky, angličtiny i hudební výchovy. Pochlubili jsme se také, jak se učíme s interaktivní tabulí nebo jak ovládáme počítačové programy, které nám zpestřují výuku. Nechyběly ani milé básničky, písničky a poděkování rodičům za celoroční pomoc při učení.

      Doufáme, že jsme své rodiče i prarodiče mile překvapili a udělali jim radost.
      Po skončení hodiny většina z nás odešla na zaslouženou zmrzlinu.

      Rozloučili jsme se s 1. třídou a prázdniny mohou začít!

                                        Prvňáčci z 1. A a 1. B

    • Praha
     • Praha

     • 7. 6. 2019 se opět konala exkurze do Prahy, tentokráte se sedmými ročníky. Nejprve jsme se vydali na Petřín, kde nás čekalo bludiště a pro některé odvážnější i výšlap na Petřínskou věž. Po více než 300 schodech se nám naskytl krásný výhled na celou Prahu a také na titěrné spolužáky čekající pod věží. Cesta pokračovala do areálu Pražského hradu. Zde jsme měli zajištěnou komentovanou prohlídku katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha (jak už správně víme), dále Vladislavského sálu se slavnými okny ještě slavnějších defenestrací a nakonec na nás čekala přes Zlatou uličku mučírna u věže Daliborky.

      Náročný program však neskončil, nýbrž pokračoval pěší túrou přes Karlův most na Staroměstské náměstí s orlojem a místem popravy 27 českých pánů. Dále jsme již skoro bez sil šli na náměstí Václavské a pře Pařížskou ulici k vysněnému odpočinku v obchodním centru Palladium. Očekávaný rozchod nabil naši energii a my se mohli vydat (opět pěšky) zpátky na Václavské náměstí, kde se pořídila povinná fotka s Václavem. Naštěstí už jen zbývalo dostat se na hlavní nádraží a konečně si po náročném výletě odpočinout v kupé vlaku.

      žáci 7. ročníku

    • Druháci v Teplicích nad Bečvou
     • Druháci v Teplicích nad Bečvou

     • Byl slunečný květnový pátek a my, druháci, jsme se vydali na vlakové nádraží. Moc jsme se těšili, že na školní výlet do Teplic pojedeme vlakem. Pro některé z nás to byla totiž první jízda tímto dopravním prostředkem. V Teplicích se nám líbilo krásné prostředí lázní, okolní příroda a kachny na řece Bečvě.
      Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních nám paní průvodkyně ukázala spoustu zajímavostí o těchto přírodních útvarech. Ve městě jsme si nakoupili dárečky pro sebe a své blízké, nejvíce to ovšem vyhrávaly lázeňské oplatky.
      No, zkrátka super výlet!

                                                                       Žáci 2.A a 2.B

    • Štramberk
     • Štramberk

     • Dne 3. 6. 2019 jeli žáci 3. A a 3. B na školní výlet do starobylého městečka Štramberka. Po příjezdu se dětí ujali průvodci Anežka a Dan. Pod jejich vedením chodily po stanovištích a plnily zadané úkoly (návštěva Aqua - terra expozice, solné jeskyně, pekárny, jeskyně Šipka, skákacího hradu). Výletu se zúčastnilo celkem 39 žáků a nikomu se nestal žádný úraz. Všem se velmi ve Štramberku líbilo, počasí bylo nádherné a děti si domů odvezly kromě suvenýrů spoustu nezapomenutelných zážitků a dojmů.

    • Šestáci v Praze
     • Šestáci v Praze

     • Poslední květnový den si žáci šestých ročníků zpříjemnili návštěvou hlavního města. Po tříhodinové cestě vlakem vyrazili na prohlídku historických památek. První zastávkou se stal Petřín, kde šesťáci bloudili mezi zrcadly a prohlédli si Petřínskou rozhlednu. Poté se vydali pěšky na Hrad, kde absolvovali komentovanou prohlídku Svatovítské katedrály, Vladislavského sálu, hradních nádvoří a Zlaté uličky. Přes Karlův most pokračovali na Staroměstské náměstí, prohlédli si orloj a přesunuli se na Václavské náměstí. Tady se tradičně vyfotili pod sochou sv. Václava. Spokojení, uchození a opálení se všichni vrátili ve večerních hodinách domů.

       

    • Požární cvičení
     • Požární cvičení

     • Vážení rodiče,

      příští týden v úterý 4. 6. 2019 se v naší škole uskuteční taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Žáci se po vyhlášení požárního poplachu budou dle evakuačního plánu přesouvat do KD Echo. Tam je čeká přednáška metodiků z HZS, která bude trvat přibližně hodinu. Po přednášce se žáci přesunou zpět do školy a budou pokračovat v běžné výuce dle rozvrhu hodin.

      Bezpečnost Vašich dětí a našich žáků je pro nás důležitou prioritou, proto je zapotřebí krizové situace velmi dobře nacvičit a zvládat.

      LR

    • Pobyt v přírodě - den čtvrtý
     • Pobyt v přírodě - den čtvrtý

     • Zdravíme z předposledního dne. Počasí nám přeje, proto jsme se vydali na výlet do Koutů nad Desnou - nejprve vlakem, potom autobusem kvůli výluce na trati. Prošli jsme pohádkovým lesem a vydali se do kopce podél sjezdovky k soše Praděda. Někteří "borci" si dali i dobrovolně běh do vrchu! Odpoledne jsme se prošli na zmrzlinu a koupit poslední suvenýry z pobytu. Potom jsme malovali trička, v kterých nás zítra uvidíte. Opět jsme hráli vybíjenou, fotbal i jiné hry a pořádně se unavili. Teď u večerního filmu čekáme na tmu, abychom prošli slíbenou stezku odvahy. Vůbec se o nás nebojte, protože jsme všichni hrdinové! V pátek se na vás těšíme!
       

    • Pobyt v přírodě - den třetí
     • Pobyt v přírodě - den třetí

     • Středa.....jsme v půlce pobytu....Pan ředitel, kromě sladkostí žákům a mikin pedagogům, dovezl sluníčko. Mohli jsme být celý den venku. Hráli jsme míčové hry, dopisovali deníky a dopoledne se prošli na zámek, který se nám moc líbil. Zítra se chystáme na výlet do Koutů. Domů se nám vůbec nechce.....

      žáci 4. A a 4. B

    • Pobyt v přírodě - den druhý
     • Pobyt v přírodě - den druhý

     • Dopoledne jsme navštívili Ruční papíny ve Velkých Losinách. Aktivity i prohlídka se nám moc líbily. Po obědě jsme vyšli do herny v Bludově. Bylo to super, ale něktrým se nechtělo zpátky pěšky, tak jsme jeli autobusem.Po večeři jsme napsali deníky, zahráli si hry a pomalu se chystáme spát. Nálada pořád veselá a děti čím dál víc unavené.

       

       

    • Pobyt v přírodě
     • Pobyt v přírodě

     • Posíláme pozdravy z prvního dne pobytu v  přírodě žáků 4.tříd. Omlouváme se za zpožděnou zprávu, ale máme celý večer problém připojit se k internetu. Cesta do Velkých Losin byla bez problémů s malou zastávkou v Bludově. Na místo jsme přijeli v 10 hodin. Ubytovali jsme se, poučili o bezpečnosti, ubytovacím řádu a podobně a ihned využili krásného teplého počasí. Okamžitě vyrazili na hřiště hrát míčové hry. Ve 12 hodin jsme šli na oběd - bramboračka, kuřecí plátek s bramborem, kompot. V jídelně jsme si ještě řekli pár organizačních informací a  program týdne. Na pokojích jsme vymýšleli názvy pokoje a zavedli si deník pobytu, do kterého budeme zapisovat všechny důležité informace. Ve 14 hodin jsme vyrazili na vycházku do okolí se zastávkou na zmrzlinu. Cestou nás zastihl slabý déšť, tak jsme si oblékli pláštěnky a pokračovali v cestě. V Losinách nedaleko zámku jsme se "protáhli" na hřišti v Areálu zdraví. V 18 hodin jsme se hladoví těšili na dobré plněné knedlíky se zelím. Některé děti si dokonce i přidaly! Po večeři  jsme soutěžili v družstvech - tentokrát vědomostní soutěže a skládání básničky na daná slova. O výsledcích vás budeme určitě informovat. Po večerní hygieně všichni unaveni uléháme do postele. Máme v nohách totiž 12 490 kroků! Zítra se zase ozveme a všem rodičům posíláme pusu

      Více zde: https://krtecek1.webnode.cz/news/zpravy-z-pobytu-pondeli/ 

    • Školní výlet 1. třídy "Z POHÁDKY DO POHÁDKY na hradě BOUZOV" 21. 5. 2019
     • Školní výlet 1. třídy "Z POHÁDKY DO POHÁDKY na hradě BOUZOV" 21. 5. 2019

     • Pohádková prohlídka nádherného hradu, krásné počasí, nákupy, dobroty - zkrátka VYDAŘENÝ VÝLET.

      Blíží se konec našeho prvního školního roku, kdy jsme se pilně učili, snažili a zasloužili si krásný školní výlet "Z pohádky do pohádky na hradě Bouzov". Potkali jsme známé pohádkové postavy, které nás zábavnou formou seznámili s tímto nádherným hradem. Při vstupu do hradu nás přivítal PAN KRÁL a popřál nám, aby se nám na hradě líbilo. Dále jsme se potkali se VČELKOU MÁJOU, která hledala Vilíka, v dalších hradních místnostech jsme potkali POPELKU, které chtěla jít na ples a našla v oříšku krásné šaty, MALOU ČARODĚJNICI, dále KRYSÁKY s mapou a trpaslíkem Ludvíkem, kterého jsme si mohli pohladit pro radost. Nechyběli ani PAT A MAT, kteří se snažili vyměnit žárovku na hradním lustru a v poslední místnosti nám krásně zazpívala PRINCEZNA Elza z Ledového království. Podarovala nás lízátkem a malým leporelem s fotkami hradu Bouzov.

      Na závěr jsme si koupili něco na památku a vydali se autobusem zpět do školy plni nevšedních zážitků a dojmů. I počasí bylo pohádkové a výlet se nám tedy velmi vydařil.

      Snad to nebyla naše poslední návštěva tohoto pohádkového hradu, kde se natáčelo mnoho filmů a pohádek (např. O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Kopretiny pro zámeckou paní, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, Fantaghiro, Rumplcimprcampr, Dvanáct měsíčků atd.)

    • Den pro rodinu
     • Den pro rodinu

     • Páteční odpoledne 17. 5. patřilo dětem, žákům, rodičům, učitelům a ostatním přátelům Základní školy Osecká 315 v Lipníku nad Bečvou. Díky krásnému počasí a spolupráci Spolku rodičů a přátel školy se celé odpoledne skvěle vydařilo. Po celém zámeckém parku byla rozmístěna různá stanoviště se soutěžemi a žonglérské dílny Jiřího Sadily, ve kterých si kdokoliv z návštěvníků mohl vyzkoušet žonglování s kruhy a kužely, diabolo, chůzi po laně, jízdu na jednokole, minikole, či různých šlapadlech. Na nádvoří zámku byly rozmístěny stánky s tvořivými dílničkami a s občerstvením. Děti si domů odnášely přívěšky na krk či klíče, náušničky, andělíčky, kolíčky se sovičkami nebo různé kytičky a smajlíky. Nekončící fronty byly také u velmi populárního malování na obličej.

      Součástí akce byla výstava 126 obrázků, které se zúčastnily soutěže „Naše rodina“. Vyhlášení výsledků této výtvarné soutěže se ujal pan ředitel Lukáš Rejzek, který předal diplomy a dárkové tašky výhercům. Gratulujeme! Před samotným oceňováním se celým parkem příjemně nesl zpěv pěveckého sboru při ZŠ Osecká pod vedením paní učitelky Zuzany Kovářové a následně i píseň v podání Veroniky Lívové. Vyvrcholením prima odpoledne byly ukázky bojového umění karate pod vedením pana Milana Ference a výrazového tance pod vedením paní Trotsenko.

      Celou akci moderoval pan Milan Nepustil a hudební doprovod zajistil pan Pavel Humplík.

      Akce proběhla za finanční účasti města Lipník nad Bečvou. Děkujeme.

      Děkujeme všem účinkujícím a v neposlední řadě rodičům, učitelům a ostatním přátelům školy za pomoc s přípravou této akce a věříme, že jsme tímto zahájili naše pravidelné každoroční setkávání.

                                                                                                                                    Spolek rodičů a přátel školy

    • Pěvecká soutěž SKŘIVÁNEK
     • Pěvecká soutěž SKŘIVÁNEK

     • Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se v naší škole celé dopoledne zpívalo a bylo veselo.
      Konal se již XXII. ročník pěvecké soutěže pro žáky 1. stupně „SKŘIVÁNEK“.

      V první kategorii si zazpívali žáci 1. a 2. ročníků, ve druhé kategorii žáci 3. – 5. ročníků ze ZŠ Osecká 315, ZŠ Osecká 301, ZŠ Hranická Lipník nad Bečvou a ZŠ Týn nad Bečvou.

      Všichni zpěváčci se snažili ze všech sil a porota rozhodla takto:

      V první kategorii žáků 1. – 2. ročníků:

      1. místo a titul „Skřivánek 2019“ získal DOMINIK BARFUS, ZŠ Hranická, 2. A
      2. místo TEREZA ZAMAZALOVÁ, ZŠ Osecká 315, 2. B
      3. místo LUCIE PECHOVÁ, ZŠ Hranická, 1. A

      Ve druhé kategorii žáků 3. – 5. ročníků:

      1. místo a titul „Skřivánek 2019“ získal RICHARD ZDRÁHAL, ZŠ Týn n. B., 4. roč.
      2. místo ANHLÝ TRAM, ZŠ Hranická, 5. A
      3. místo DANIELA JUREČKOVÁ, ZŠ Osecká 315, 4. B

      Odměnou pro vítěze byla medaile, dárková taška a diplom. Ostatní účinkující obdrželi pamětní list.
      Pro všechny bylo přichystáno drobné občerstvení.

      Vítězům GRATULUJEME a všem soutěžícím děkujeme za účast, odvahu a příjemné dopoledne.
      Velké poděkování patří také městu Lipník nad Bečvou za finanční podporu formou grantu.

      „Hudba - jako déšť, kapka za kapkou proniká do srdce a oživuje jej.“  (Romain Rolland)

      Alena Lukačovičová

    • Šípková Růženka
     • Šípková Růženka

     • Začíná pohádka o vílách, o králi. Pohádka o smrti zakleté do růže, pohádka o lásce, která smrt přemůže.

      Jak ten čas letí… i v letošním roce jsme se sešli v Kulturním domě Echo, tentokrát s pohádkou O Šípkové Růžence, kterou na motivy Jiřího Žáčka zdramatizovala paní Markéta Dujsíková.

      Ve středu 15. května zaplnili sál Kulturního domu Echo děti z MŠ a ZŠ, rodiče i široká veřejnost, kteří se přišli podívat na vystoupení dramatického kroužku při ZŠ Osecká 315, který navštěvují nejen žáci školy, ale i studenti místního gymnázia.  

      Naši mladí herci předvedli skvělé výkony, za které byli odměněni velkým potleskem.

      Velké díky patří hercům za skvělé výkony, autorce pohádky Markétě Dujsíkové za napsání scénáře, rodičům za pořízení krásných fotek, Elišce Plaché za videozáznam, firmě Noe s. r. o. a paní Gramerové za ušití kostýmů, paní Květě Kohoutkové za zapůjčení krojů, paní ředitelce Janě Kašpárkové a pracovníkům KD Echo, zejména paní Martě Bakešové, za osvětlení a ozvučení představení, městu Lipníku nad Bečvou a ZŠ Osecká 315 za finanční podporu a všem kolegům, zejména panu učiteli Pavlu Rytířovi, za pomoc při realizaci vystoupení.

                                                                                                                 Eva Mikešková