1. září bývá tradičně pojato ve svátečním duchu. Pro nás byl tento den doprovázen ještě jednou významnou událostí, a to díky slavnostnímu otevření nových multimediálních učeben přírodních věd a cizích jazyků, které byly na naší škole vybudovány. Celkem projekt trval 4 roky a nakonec se vyšplhal na 5 milionů korun, přičemž 4 500 000 byly kryty dotačním fondem IROP.
Události se účastnilo několik desítek lidí z řad učitelů, vedení školy, vedení a funkcionářů města a taky pedagogických pracovníků z okolních lipenských škol. Po úvodním projevu hlavních aktérů přestřihli okrasnou mašli lemující vstup dveří do těchto učeben pan ředitel Mgr. Lukáš Rejzek a pan starosta Ing. Miloslav Přikryl.
V učebně přírodních věd nás přivítali Mgr. Martina Suchánková a Mgr. Ondřej Kubes, kteří nás seznámili s širokým spektrem pomůcek a možným využitím nově nainstalované techniky. Seznámit jsme se mohli např. s multimediálním panelem, digitálním mikroskopem, vizualizérem, výškově ovladatelným stolem, třemi badatelskými pracovišti s možností připojení k elektřině, nerozbitným přenosným mikrofonem v molitanové kostce nebo dalšími pomůckami zaměřenými na téma elektřina, magnetismus, optika a jiné. Učebnu lze pomocí rolet úplně zatemnit a provádět tak atraktivní pokusy, což nám efektivně demonstroval Mgr. Ondřej Kubes. Aktivně se do pokusů zapojil i pan starosta, který si nechal dobrovolně zapálit svou dlaň. Nutno podotknout, že nikdo z aktérů nepřišel ke zdravotní újmě.
Učebna cizích jazyků je situována do tvaru U s aktivně využitým meziprostorem, který je vybaven sedacími vaky. Každé místo obsahuje tablet s odnímatelnou klávesnicí a sluchátka, které může učitel libovolně ovládat pomocí stanice softwaru jazykové laboratoře Mercurius 21. Funkce sluchátek je obzvláště nápomocná při rozhovorech, neboť žáci slyší pouze svého spolužáka, se kterým mohou aktivně komunikovat a plně se soustředit na jejich vzájemnou interakci.
Pevně věříme, že se zde budou cítit žáci příjemně, odnesou si spoustu vědomostí a dovedností a na hodiny budou docházet s úsměvy na tvářích. Poděkování patří všem, kteří se na projektu těchto dvou učeben angažovali.